W trakcie szkolenia zapoznawczego umożliwimy Państwu zapoznanie się ze specyfiką tego niesamowitego sportu, przyswojenie podstawowych wiadomości i przeżycie niezwykłych wrażeń. W ramach szkolenia przeprowadzimy: wykład teoretyczny, zajęcia praktyczne z nauki kontroli paralotni na ziemi, 2 wysokie loty tandemowe w trakcie których pasażer otrzymuje sterówki i pod nadzorem instruktora sam steruje paralotnią.

Po opanowaniu techniki startu kursant wykonuje 2 samodzielne loty pod nadzorem instruktora. Oczywiście w ramach kursu zapewniamy wszystkim uczestnikom kompletny, nowy sprzęt (skrzydła, uprzęże) renomowanej szwajcarskiej firmy Advance, kaski, radia i spadochrony ratunkowe. W przypadku zainteresowania całym szkoleniem istnieje możliwość dopłaty różnicy i kontynuowania szkolenia w ramach I etapu.

Miejsce:
Szkolenia odbywają się w Borowej Oleśnickiej (na trasie Wrocław - Oleśnica, 20 km od centrum).

Warunki uczestnictwa:
Ogólna sprawność ruchowa, min 15 lat, waga w przedziale od 40 kg do 110 kg. Osoby niepełnoletnie wymagana zgoda rodziców.

Strój:
Obuwie sportowe lub górskie, okulary przeciwsłoneczne, niekrępujące i nieprzewiewne ubranie wierzchnie dostosowane do pory roku.

Przeciwwskazania:
Choroby serca, padaczka i inne przeciwwskazania lekarskie. Z oferty nie mogą skorzystać osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Zapisz się