Szkolenia

Szkolenia paralotniowe


Chcesz przeżyć podniebną przygodę zdobądź z nami licencję pilota paralotni (Świadectwo Kwalifikacji). Paralotniarstwo wśród wszystkich sportów lotniczych charakteryzują najniższe koszty uprawiania i łatwość przyswojenia umiejętności.Już pierwszego dnia kursu kandydat na pilota wykonuje samodzielne loty na wysokości ok. 150 m. Każdy kolejny dzień przynosi loty wyższe i trwające znacznie dłużej. Jest to najprostszy sposób na realizację marzeń o lataniu.

Choć dla nas jest to zawód to wykonujemy go z takim zaangażowaniem i pasją, że zarazimy Cię nią do końca życia. Już zawsze spojrzenie w słoneczny dzień na szybujące wysoko cumulusy będzie się kojarzyło wyłącznie z wycieczką po niebie.

Kurs zapoznawczy, 2 loty tandemowe

W trakcie szkolenia zapoznawczego umożliwimy Państwu zapoznanie się ze specyfiką tego niesamowitego sportu, przyswojenie podstawowych wiadomości i przeżycie niezwykłych wrażeń. W ramach szkolenia przeprowadzimy: wykład teoretyczny, zajęcia praktyczne z nauki kontroli paralotni na ziemi, 2 wysokie loty tandemowe w trakcie których pasażer otrzymuje sterówki i pod nadzorem instruktora sam steruje paralotnią. W przypadku zainteresowania całym szkoleniem istnieje możliwość dopłaty różnicy i kontynuowania szkolenia w ramach I etapu.

Czytaj więcej...

Kurs zapoznawczy, 2 loty tandemowe, 2 loty samodzielne

W trakcie szkolenia zapoznawczego umożliwimy Państwu zapoznanie się ze specyfiką tego niesamowitego sportu, przyswojenie podstawowych wiadomości i przeżycie niezwykłych wrażeń. W ramach szkolenia przeprowadzimy: wykład teoretyczny, zajęcia praktyczne z nauki kontroli paralotni na ziemi, 2 wysokie loty tandemowe w trakcie których pasażer otrzymuje sterówki i pod nadzorem instruktora sam steruje paralotnią.

Czytaj więcej...

Kurs I Etapu + szkolenie w lotach holowanych H

20 lotów (2 w tandemie i 18 samodzielnych) oraz 5,5 godzin wykładów. Celem szkolenia jest nauka startów, lądowań oraz umiejętności samodzielnego przygotowania i kontroli sprzętu przed lotem. Uczeń-pilot po zakończeniu I etapu powinien opanować wszystkie elementy związane ze startem klasycznym, lądowaniem oraz obsługą skrzydła na ziemi, w tym kontrolą przedstartową. Uczestnicy kursu uczą się i doskonalą podstawowe manewry: zmianę prędkości lotu, wykonywanie zakrętów, korygowanie znoszenia przez wiatr, precyzyjne podejście do lądowania. Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym i wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu, którego ważność wynosi 12 miesięcy oraz wydaniem zaświadczenia o przeszkoleniu w lotach holowanych – H. Zajęcia praktyczne, wykłady, a także same loty są rejestrowane za pomocą kamer full HD więc jest możliwość analizy popełnianych błędów i uzupełnienia braków w przypadku np. opuszczenia wykładu. W ramach kursu zapewniamy wszystkim uczestnikom kompletny, nowy sprzęt (skrzydła, uprzęże ) renomowanej austriackiej firmy Nova, kaski, radia i spadochrony ratunkowe.

Czytaj więcej...

Kurs II Etapu

Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia Etapu I uprawnia nas do latania wyłącznie pod okiem instruktora więc jesteśmy mniej więcej w połowie drogi by zostać samodzielnym pilotem. Dopiero II Etap kursu daje nam niezbędną wiedzę i umiejętności by móc przystąpić do egzaminu państwowego na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni (w skrócie ŚK). Szkolenie II Etapu to trening umiejętności pilotażowych i obejmuje wykonanie 10 lotów wysokich, co w przypadku lotów na lotnisku oznacza wysokość holi powyżej 300 m. Zajęcia praktyczne, wykłady, a także same loty są rejestrowane za pomocą kamer full HD więc jest możliwość analizy popełnianych błędów i uzupełnienia braków w przypadku np. opuszczenia wykładu. Oczywiście w ramach kursu zapewniamy wszystkim uczestnikom kompletny, nowy sprzęt (skrzydła, uprzęże ) renomowanej austriackiej firmy Nova, kaski, radia i spadochrony ratunkowe.

Czytaj więcej...

Kurs I+II Etap łącznie + szkolenie w lotach holowanych H

Najbardziej polecana wersja kursu. Ciągłość nauczania powoduje, że uczestnicy kursu nie zapominają nabytych w pierwszej części umiejętności i przyswajanie nowych następuje znacznie szybciej. Dzięki dłuższemu (bez przerwy) kontaktowi ze sprzętem lepiej utrwalają się właściwe nawyki. Instruktor nie musi tracić czasu na odtwarzanie prawidłowych a często zapomnianych odruchów i nieutrwalonych umiejętności. To sprawia, że cena takiego zintegrowanego kursu jest sporo niższa. Zajęcia praktyczne, wykłady, a także same loty są rejestrowane za pomocą kamer full HD więc jest możliwość analizy popełnianych błędów i uzupełnienia braków w przypadku np. opuszczenia wykładu. W ramach kursu zapewniamy wszystkim uczestnikom kompletny, nowy sprzęt (skrzydła, uprzęże) renomowanej austriackiej firmy Nova, kaski, radia i spadochrony ratunkowe.

Czytaj więcej...