Wszystkich, którzy mają w planach realizację szkolenia paralotniowego w 2024 roku spieszymy poinformować, że jeszcze trochę i zaczynamy! :)

Rozpoczęcie sezonu planujemy na okolice kwietnia w zależności od stabilności wiosennej pogody - zarówno pod kątem szkoleniowym jak i lotów tandemowych z pasażerami.

Dla zainteresowanych szkoleniem paralotniowym garść cennych informacji:

1) Szkolenia odbywają się w Borowej Oleśnickiej tuż obok Wrocławia (łatwy i szybki dojazd).

2) Szkolimy w trybie ciągłym tzn. nie opieramy tego na formie "turnusów", które mogą mieć jedynie określoną ilość dni od daty do daty.

3) Tak realizowany system szkolenia pozwala na bardziej zindywidualizowane podeście do każdego z Kursantów a także umożliwia każdemu z nich łatwiejsze dopasowanie swojego grafiku codziennych obowiązków do przyjazdów na lotnisko. Każdy z Kursantów, w zależności od zdolności i umiejętności przyswajania wiedzy teoretycznej i praktycznej, może musieć poświęcić różny czas na naukę danych elementów - w tym przypadku szkolenie nie jest wyścigiem z czasem a procesem, który jest dopasowany indywidualnie do każdego. Na naukę dostajesz tyle czasu, ile potrzebujesz, aby dojść do jak najlepszego poziomu!

4) Szkolenia prowadzimy tak często, jak jest to możliwe (od poniedziałku do niedzieli) i gdy tylko pozwalają na to warunki pogodowe (muszą być one odpowiednie - nie każdy dzień z ładną pogodą jest tym odpowiednim do prowadzenia szkolenia).

5) Szkolenia odbywają się najczęściej w godzinach "późno-popołudniowo-wieczornych" co pozwala na łatwe połączenie ich z pracą czy innymi obowiązkami (często bez konieczności korzystania np. z urlopu).

6) Na szkolenie możesz zgłosić się już teraz - gdy tylko rozpocznie się sezon, skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić cały grafik!

Więcej szczegółowych informacji oraz aktualne ceny sprawdzisz w zakładce "SZKOLENIA" i "CENNIK" na górze strony.

Loty tandemowe z pasażerami:

Wszystkich zainteresowanych realizacją lotu paralotnią w tandemie zapraszamy do zakupu vouchera - aktualnie dostępne opcje widnieją w zakładce "CENNIK" na górze strony.

Jeżeli posiadasz już voucher i chciałbyś umówić się na lot to rezerwacji terminu możesz dokonać poprzez nasz system - kalendarz z dostępnymi terminami może pojawić się na przełomie zimy/wiosny tego roku:

https://zarezerwuj.paralotniarstwo.pl/

 

 

Co zrobić by polecieć?

Krok 1

Dostałeś voucher?

Zarejestruj go!

Nie masz vouchera?

Kup lot

Krok 2

Daj nam chwilkę (24 h) na sprawdzenie danych i potwierdzenie vouchera.

Krok 3

Zaloguj się na swoje konto i wybierz termin lotu.

Wybierz termin

Krok 4

Wybrałeś już termin, wieczorem na dzień przed lotem otrzymasz email z potwierdzeniem i mapką dojazdu lub odwołaniem umówionego lotu (pogoda).

Krok 5

Jeśli Twój lot został potwierdzony wydrukuj mapkę dojazdu, przyjedź & leć!

Szkolenia i kursy:

Teoretyczne i praktyczne do świadectwa kwalifikacji PGP:
 • PP – pilotowania paralotni,
 • PPG – pilotowania paralotni z napędem,
 • TANDEM – wykonywanie lotów z pasażerem,
 • INS (PGP) – instruktora.
Zapisz się

Sprzęt

U nas kupisz paralotnie, uprzęże, akcesoria, spadochrony zapasowe, Sklep internetowy

YouTUBE

zobacz filmy z lotów, wykładów, szkoleniowe - Odwiedź nasz kanał

Pogoda

FAQ

 • Czy loty w tandemie są bezpieczne?

  Uwzględniając, że uprawnienia do latania tandemem może dostać tylko bardzo dobry pilot o bardzo dużym doświadczeniu oraz uwzględniając, że paralotniarstwo jest sportem bezpiecznym (patrz wyżej)

  Czytaj więcej...
 • Czy są jakieś ograniczenia wiekowe dla osób, które chcą latać z pilotem w tandemie?

  Górnej granicy w zasadzie nie ma. Lataliśmy już z pasażerami o wieku 70 +. Jeżeli chodzi o dolną granicę to musi być z pasażerem pełny kontakt

  Czytaj więcej...
 • Czy paralotniarstwo jest bezpieczne ?

  Paralotniarstwo swobodne czyli latanie na paralotni bez napędu (silnika) jako sport jest bardzo bezpieczne. Nie pojawia się nigdy w pierwszej 10 w statystykach urazowości w

  Czytaj więcej...
 • Czy z paralotnią się skacze ?

  Tak, można włożyć plecak z paralotnią na plecy i podskakiwać, tylko pytanie po co ? :) Na poważnie: start na paralotni nie ma nic wspólnego ze skokiem.

  Czytaj więcej...
 • Czy jest jakieś ograniczenie wagowe dla pasażerów tandemu?

  Rozpiętość wagowa jest bardzo duża. Minimalna waga pasażera to 25 kg a maksymalna to 120 kg. W przypadku jeszcze lżejszego pasażera istnieje możliwość zabrania przez

  Czytaj więcej...
 • Czy jest wymagana dobra kondycja fizyczna jeśli chcę latać w tandemie z instruktorem?

  W tandemie latamy nawet z 4 letnimi dziećmi i niepełnosprawnymi - takie loty wymagają jednak odpowiedniej pogody i czasem specjalnych przygotowań. Od "typowego" pasażera wymagamy zdolności

  Czytaj więcej...
 • Co się stanie w trakcie lotu zacznie padać deszcz lub zmieni się pogoda?

  Prognoza pogody przed lotem jest bardzo starannie sprawdzana. Potem na lotnisku weryfikowane są rzeczywiste warunki do wykonywania lotów. Zmiany w atmosferze nie odbywają się tak

  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2