2017 2nd Open FAI II Roldanillo Colombia
12/03/2017
 

Piękna, słoneczna pogoda, zachwycające widoki Alpejskich szczytów i niezapomniane wrażenia z pierwszych lotów w termice – tak w skrócie można opisać wyjazd na trzeci etap szkolenia, który odbył się we Włoszech w pierwszej połowie marca, kiedy to w Polsce trwała jeszcze sroga zima. Piloci zaczynający przygodę z lataniem w termice, mieli okazję szkolić się w warunkach do tego idealnych.

 Bassano del Grappa to miejsce kultowe dla paralotniarzy (szczególnie szkół paralotniowych), ponieważ przy sprzyjającej pogodzie, zapewnia najwięcej dni lotnych w Europie, a częstotliwość noszeń pozwala na efektywną naukę pod okiem wykwalifikowanej kadry. Miejsce do startu, znajdujące się na ponad 700 metrach wysokości jest na tyle rozległe, by kilku paralotniarzy jednocześnie, mogło spokojnie przygotować się do lotu. Dobra widoczność ze stoku umożliwia prowadzenie i obserwowanie kursantów praktycznie w trakcie trwania całego lotu. Do dyspozycji pilotów są dwa ogromne lądowiska.


Zdjęcia z wyjazdu


Z czterech dni spędzonych we Włoszech, trzy okazały się być wymarzone do nauki latania w termice, dzięki czemu początkujący piloci, pierwszy raz mieli okazję spędzić w powietrzu trochę więcej czasu (bardziej zdolni nawet kilka godzin!) Wyłącznie jeden dzień, kiedy to wiał mocny północny wiatr, nie pozwolił na odbycie szkolenia, w związku z czym wszyscy wybraliśmy się do oddalonej o 80 km Wenecji, na całodniową wycieczkę. Po powrocie do hotelu, jak co wieczór, uczestniczyliśmy w wykładach z zakresu lotów zboczowych i termicznych. Warto wspomnieć, że w dniu kiedy pogoda nie dopisała, zgodnie z polityką firmy, kursanci nie ponieśli kosztów szkolenia, a dzień wolny od lotów spędzilismy w Wenecji. W kursie trzeciego etapu wzięło udział 16 pilotów, którzy nigdy wcześniej nie próbowali swoich sił w lotach termicznych. Dzięki doświadczonej ekipie szkoleniowej, kursanci mogli czuć się bezpiecznie w każdym momencie spędzonym w powietrzu. Poza praktyczną i teoretyczną nauką latania, mieliśmy też czas na spacery po malowniczej wioseczce Semonzo, w której mieszkaliśmy, a także na wizyty w lokalnych sklepikach i restauracjach.

Filmiki ze szkolenia


Co zrobić by polecieć?

Krok 1

Dostałeś voucher?

Zarejestruj go!

Nie masz vouchera?

Kup lot

Krok 2

Daj nam chwilkę (24 h) na sprawdzenie danych i potwierdzenie vouchera.

Krok 3

Zaloguj się na swoje konto i wybierz termin lotu.

Wybierz termin

Krok 4

Wybrałeś już termin, wieczorem na dzień przed lotem otrzymasz email z potwierdzeniem i mapką dojazdu lub odwołaniem umówionego lotu (pogoda).

Krok 5

Jeśli Twój lot został potwierdzony wydrukuj mapkę dojazdu, przyjedź & leć!

Szkolenia i kursy:

Teoretyczne i praktyczne do świadectwa kwalifikacji PGP:
 • PP – pilotowania paralotni,
 • PPG – pilotowania paralotni z napędem,
 • TANDEM – wykonywanie lotów z pasażerem,
 • INS (PGP) – instruktora.
Zapisz się

Sprzęt

U nas kupisz paralotnie, uprzęże, akcesoria, spadochrony zapasowe, Sklep internetowy

YouTUBE

zobacz filmy z lotów, wykładów, szkoleniowe - Odwiedź nasz kanał

Pogoda

FAQ

 • Czy z paralotnią się skacze ?

  Tak, można włożyć plecak z paralotnią na plecy i podskakiwać, tylko pytanie po co ? :) Na poważnie: start na paralotni nie ma nic wspólnego ze skokiem.

  Czytaj więcej...
 • Co się stanie w trakcie lotu zacznie padać deszcz lub zmieni się pogoda?

  Prognoza pogody przed lotem jest bardzo starannie sprawdzana. Potem na lotnisku weryfikowane są rzeczywiste warunki do wykonywania lotów. Zmiany w atmosferze nie odbywają się tak

  Czytaj więcej...
 • Czy paralotniarstwo jest bezpieczne ?

  Paralotniarstwo swobodne czyli latanie na paralotni bez napędu (silnika) jako sport jest bardzo bezpieczne. Nie pojawia się nigdy w pierwszej 10 w statystykach urazowości w

  Czytaj więcej...
 • Czy mogę robić zdjęcia podczas lotu w tandemie?

  Najczęściej podczas lotu towarzyszy nam kamera która nagrywa w rozdzielczości HD. Z filmu można "wyciągnąć" dowolne ujęcie w formie zdjęcia. Ale oczywiście nic nie stoi

  Czytaj więcej...
 • Czy są wymagane badania lekarskie przed wykonaniem lotu w tandemie lub rozpoczęciem kursu?

  Badania lekarskie nie są wymagane. Potrzebny jest ogólnie dobry stan zdrowia. Przeciwwskazaniem mogą być poważne choroby serca, choroby krążeniowo-oddechowe, choroby psychiczne.

  Czytaj więcej...
 • Czy paralotniarstwo to drogi sport?

  Nie jest specjalnie drogi. Oczywiście kupując wszystko naraz, nowe i z najwyższej półki wydamy kupę pieniędzy ale na szczęście nie ma takiej potrzeby. Na kursie

  Czytaj więcej...
 • Czy loty w tandemie są bezpieczne?

  Uwzględniając, że uprawnienia do latania tandemem może dostać tylko bardzo dobry pilot o bardzo dużym doświadczeniu oraz uwzględniając, że paralotniarstwo jest sportem bezpiecznym (patrz wyżej)

  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2