25/03/2020

Loty paralotnią w tandemie, szkolenia, hole pilotów i inna działalność w trakcie pandemii.

Z przykrością informujemy, że ze względu na nowe obostrzenia zakazujące zgromadzeń oraz zalecające separację minimum 1,5 m odwołaliśmy wszystkie marcowe i kwieniowe loty tandemowe i wyjazdy, w tym terminie nie prowadzimy też szkoleń w Borowej.

Co dalej?
Do systemu rezerwacji dodaliśmy dużo terminów na maj – jeśli zła sytuacja utrzyma się dłużej odwołamy też terminy majowe i udostępnimy rezerwację na czerwiec i tak do skutku. Wszystkie ważne vouchery przedłużymy gratis o czas na który wstrzymaliśmy realizację lotów.

Co będzie dostępne?
1. Holowanie dla pilotów samodzielnych – Minister Zdrowia zezwala na aktywność fizyczną pod warunkiem wykonywania tego w separacji od innych – trudno o sport, który lepiej wpisuje się w separację niż samodzielne szybowanie paralotnią w przestworzach.

Wprowadzone zostaną jednak pewne restrykcje ograniczające kontakt na lotnisku. W tym między innymi: kontrola kwitów odbywa się online, holowani będą wyłącznie piloci, którzy wyślą zdjęcia lub skany swojej licencji oraz ubezpieczenia OC drogą elektroniczną. Rekomendowana opcja Whatsapp na numer 725 500 31zero. Płatność za hole wyłącznie online przelewem na rachunek bankowy.

Na lotnisku obowiązuje nakaz utrzymania wzajemnej separacji min. 3 m (to duże pole – damy radę!). Witamy się też z odległości 3 m :). Pilot na życzenie kierownika startu demonstruje poprawne zapięcie uprzęży (taśma po taśmie), wpięcie w skrzydło i następnie samodzielnie podpina się do liny.

Prosimy o nie przyjeżdżanie na lotnisko osób z gorączką – kaszlących niezależnie od podejrzewanej przyczyny w/w stanu – takie osoby będą natychmiast wypraszane i dopisane do czarnej listy.

2. Sklep i serwis sprzętu – dalej robimy przeglądy, sprawdzamy przewiewność czy przekładamy spadochrony zapasowe, zapraszamy też do zapoznania się z ofertą naszego sklepu paralotniowego.

3. Szkolenia teoretyczne wersja ONLINE
Osoby zainteresowane szkoleniem do ŚK, na TANDEM, itp zapraszamy do kontaktu – czas kwarantanny w którym wstrzymujemy się od zajęć praktycznych to świetna okazja by zdobyć lub poszerzyć wiedzę teoretyczną. Posiadamy rejestrację wideo wykładów oraz ogromną bazę innych materiałów dydaktycznych w tym doskonałych książek o lataniu.

Bądźcie zdrowi i do zobacznia wkrótce!

Co zrobić by polecieć?

Krok 1

Dostałeś voucher?

Zarejestruj go!

Nie masz vouchera?

Kup lot

Krok 2

Daj nam chwilkę (24 h) na sprawdzenie danych i potwierdzenie vouchera.

Krok 3

Zaloguj się na swoje konto i wybierz termin lotu.

Wybierz termin

Krok 4

Wybrałeś już termin, wieczorem na dzień przed lotem otrzymasz email z potwierdzeniem i mapką dojazdu lub odwołaniem umówionego lotu (pogoda).

Krok 5

Jeśli Twój lot został potwierdzony wydrukuj mapkę dojazdu, przyjedź & leć!

Szkolenia i kursy:

Teoretyczne i praktyczne do świadectwa kwalifikacji PGP:
 • PP – pilotowania paralotni,
 • PPG – pilotowania paralotni z napędem,
 • TANDEM – wykonywanie lotów z pasażerem,
 • INS (PGP) – instruktora.
Zapisz się

Sprzęt

U nas kupisz paralotnie, uprzęże, akcesoria, spadochrony zapasowe, Sklep internetowy

YouTUBE

zobacz filmy z lotów, wykładów, szkoleniowe - Odwiedź nasz kanał

Pogoda

FAQ

 • Czy jest wymagana dobra kondycja fizyczna jeśli chcę latać w tandemie z instruktorem?

  W tandemie latamy nawet z 4 letnimi dziećmi i niepełnosprawnymi - takie loty wymagają jednak odpowiedniej pogody i czasem specjalnych przygotowań. Od "typowego" pasażera wymagamy zdolności

  Czytaj więcej...
 • Czy są wymagane badania lekarskie przed wykonaniem lotu w tandemie lub rozpoczęciem kursu?

  Badania lekarskie nie są wymagane. Potrzebny jest ogólnie dobry stan zdrowia. Przeciwwskazaniem mogą być poważne choroby serca, choroby krążeniowo-oddechowe, choroby psychiczne.

  Czytaj więcej...
 • Czy loty w tandemie są bezpieczne?

  Uwzględniając, że uprawnienia do latania tandemem może dostać tylko bardzo dobry pilot o bardzo dużym doświadczeniu oraz uwzględniając, że paralotniarstwo jest sportem bezpiecznym (patrz wyżej)

  Czytaj więcej...
 • Na jaką wysokość można polecieć paralotnią w tandemie?

  Wszystko zależy jak zwykle od czasu, miejsca, umiejętności i pieniędzy :). W górach bywają takie dni gdy prądy termiczne pozwalają wzbić się się na wysokość najwyższych

  Czytaj więcej...
 • Czy paralotniarstwo to drogi sport?

  Nie jest specjalnie drogi. Oczywiście kupując wszystko naraz, nowe i z najwyższej półki wydamy kupę pieniędzy ale na szczęście nie ma takiej potrzeby. Na kursie

  Czytaj więcej...
 • Czy jest jakieś ograniczenie wagowe dla pasażerów tandemu?

  Rozpiętość wagowa jest bardzo duża. Minimalna waga pasażera to 25 kg a maksymalna to 120 kg. W przypadku jeszcze lżejszego pasażera istnieje możliwość zabrania przez

  Czytaj więcej...
 • Czy są jakieś ograniczenia wiekowe dla osób, które chcą latać z pilotem w tandemie?

  Górnej granicy w zasadzie nie ma. Lataliśmy już z pasażerami o wieku 70 +. Jeżeli chodzi o dolną granicę to musi być z pasażerem pełny kontakt

  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2