25/03/2020

Loty paralotnią w tandemie, szkolenia, hole pilotów i inna działalność w trakcie pandemii.

Z przykrością informujemy, że ze względu na nowe obostrzenia zakazujące zgromadzeń oraz zalecające separację minimum 1,5 m odwołaliśmy wszystkie marcowe i kwieniowe loty tandemowe i wyjazdy, w tym terminie nie prowadzimy też szkoleń w Borowej.

Co dalej?
Do systemu rezerwacji dodaliśmy dużo terminów na maj – jeśli zła sytuacja utrzyma się dłużej odwołamy też terminy majowe i udostępnimy rezerwację na czerwiec i tak do skutku. Wszystkie ważne vouchery przedłużymy gratis o czas na który wstrzymaliśmy realizację lotów.

Co będzie dostępne?
1. Holowanie dla pilotów samodzielnych – Minister Zdrowia zezwala na aktywność fizyczną pod warunkiem wykonywania tego w separacji od innych – trudno o sport, który lepiej wpisuje się w separację niż samodzielne szybowanie paralotnią w przestworzach.

Wprowadzone zostaną jednak pewne restrykcje ograniczające kontakt na lotnisku. W tym między innymi: kontrola kwitów odbywa się online, holowani będą wyłącznie piloci, którzy wyślą zdjęcia lub skany swojej licencji oraz ubezpieczenia OC drogą elektroniczną. Rekomendowana opcja Whatsapp na numer 725 500 31zero. Płatność za hole wyłącznie online przelewem na rachunek bankowy.

Na lotnisku obowiązuje nakaz utrzymania wzajemnej separacji min. 3 m (to duże pole – damy radę!). Witamy się też z odległości 3 m :). Pilot na życzenie kierownika startu demonstruje poprawne zapięcie uprzęży (taśma po taśmie), wpięcie w skrzydło i następnie samodzielnie podpina się do liny.

Prosimy o nie przyjeżdżanie na lotnisko osób z gorączką – kaszlących niezależnie od podejrzewanej przyczyny w/w stanu – takie osoby będą natychmiast wypraszane i dopisane do czarnej listy.

2. Sklep i serwis sprzętu – dalej robimy przeglądy, sprawdzamy przewiewność czy przekładamy spadochrony zapasowe, zapraszamy też do zapoznania się z ofertą naszego sklepu paralotniowego.

3. Szkolenia teoretyczne wersja ONLINE
Osoby zainteresowane szkoleniem do ŚK, na TANDEM, itp zapraszamy do kontaktu – czas kwarantanny w którym wstrzymujemy się od zajęć praktycznych to świetna okazja by zdobyć lub poszerzyć wiedzę teoretyczną. Posiadamy rejestrację wideo wykładów oraz ogromną bazę innych materiałów dydaktycznych w tym doskonałych książek o lataniu.

Bądźcie zdrowi i do zobacznia wkrótce!

Co zrobić by polecieć?

Krok 1

Dostałeś voucher?

Zarejestruj go!

Nie masz vouchera?

Kup lot

Krok 2

Daj nam chwilkę (24 h) na sprawdzenie danych i potwierdzenie vouchera.

Krok 3

Zaloguj się na swoje konto i wybierz termin lotu.

Wybierz termin

Krok 4

Wybrałeś już termin, wieczorem na dzień przed lotem otrzymasz email z potwierdzeniem i mapką dojazdu lub odwołaniem umówionego lotu (pogoda).

Krok 5

Jeśli Twój lot został potwierdzony wydrukuj mapkę dojazdu, przyjedź & leć!

Szkolenia i kursy:

Teoretyczne i praktyczne do świadectwa kwalifikacji PGP:
 • PP – pilotowania paralotni,
 • PPG – pilotowania paralotni z napędem,
 • TANDEM – wykonywanie lotów z pasażerem,
 • INS (PGP) – instruktora.
Zapisz się

Sprzęt

U nas kupisz paralotnie, uprzęże, akcesoria, spadochrony zapasowe, Sklep internetowy

YouTUBE

zobacz filmy z lotów, wykładów, szkoleniowe - Odwiedź nasz kanał

Pogoda

FAQ

 • Czy z paralotnią się skacze ?

  Tak, można włożyć plecak z paralotnią na plecy i podskakiwać, tylko pytanie po co ? :) Na poważnie: start na paralotni nie ma nic wspólnego ze skokiem.

  Czytaj więcej...
 • Co muszę zabrać ze sobą na lot w tandemie?

  W zasadzie do lotu na lotnisku nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wskazany jest swobodny, niekrępujący strój - w przypadku gdy nie ma upałów lepiej by był

  Czytaj więcej...
 • Co się stanie w trakcie lotu zacznie padać deszcz lub zmieni się pogoda?

  Prognoza pogody przed lotem jest bardzo starannie sprawdzana. Potem na lotnisku weryfikowane są rzeczywiste warunki do wykonywania lotów. Zmiany w atmosferze nie odbywają się tak

  Czytaj więcej...
 • Na jaką wysokość można polecieć paralotnią w tandemie?

  Wszystko zależy jak zwykle od czasu, miejsca, umiejętności i pieniędzy :). W górach bywają takie dni gdy prądy termiczne pozwalają wzbić się się na wysokość najwyższych

  Czytaj więcej...
 • Czy paralotniarstwo jest bezpieczne ?

  Paralotniarstwo swobodne czyli latanie na paralotni bez napędu (silnika) jako sport jest bardzo bezpieczne. Nie pojawia się nigdy w pierwszej 10 w statystykach urazowości w

  Czytaj więcej...
 • Czy jest wymagana dobra kondycja fizyczna jeśli chcę latać w tandemie z instruktorem?

  W tandemie latamy nawet z 4 letnimi dziećmi i niepełnosprawnymi - takie loty wymagają jednak odpowiedniej pogody i czasem specjalnych przygotowań. Od "typowego" pasażera wymagamy zdolności

  Czytaj więcej...
 • Czy mogę robić zdjęcia podczas lotu w tandemie?

  Najczęściej podczas lotu towarzyszy nam kamera która nagrywa w rozdzielczości HD. Z filmu można "wyciągnąć" dowolne ujęcie w formie zdjęcia. Ale oczywiście nic nie stoi

  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2