20 lotów (2 w tandemie i 18 samodzielnych) oraz 5,5 godzin wykładów. Celem szkolenia jest nauka startów, lądowań oraz umiejętności samodzielnego przygotowania i kontroli sprzętu przed lotem. Uczeń-pilot po zakończeniu I etapu powinien opanować wszystkie elementy związane ze startem klasycznym, lądowaniem oraz obsługą skrzydła na ziemi, w tym kontrolą przedstartową. Uczestnicy kursu uczą się i doskonalą podstawowe manewry: zmianę prędkości lotu, wykonywanie zakrętów, korygowanie znoszenia przez wiatr, precyzyjne podejście do lądowania. Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym i wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu, którego ważność wynosi 12 miesięcy oraz wydaniem zaświadczenia o przeszkoleniu w lotach holowanych – H. Zajęcia praktyczne, wykłady, a także same loty są rejestrowane za pomocą kamer full HD więc jest możliwość analizy popełnianych błędów i uzupełnienia braków w przypadku np. opuszczenia wykładu. W ramach kursu zapewniamy wszystkim uczestnikom kompletny, nowy sprzęt (skrzydła, uprzęże ) renomowanej austriackiej firmy Nova, kaski, radia i spadochrony ratunkowe.

Czas trwania:
Kurs w naszej szkole trwa 5-6 dni. Czas trwania w dużej mierze uzależniony jest od pogody, ponieważ musimy zrealizować określoną ilość lotów

Miejsce:
Kursy odbywają się w Borowej Oleśnickiej (na trasie Wrocław - Oleśnica. 20 km od centrum).
W trakcie kursu po opanowaniu podstawowych umiejętności startu i lądowania organizowany jest na jeden dzień wyjazd w ok. Wałbrzycha lub Jeleniej Góry w celu zapoznania uczestników kursu ze specyfiką kontroli skrzydła, startu i lądowania w górach.

Warunki uczestnictwa:
Min 15 lat, waga w przedziale od 40 kg do 120 kg. Osoby niepełnoletnie wymagana zgoda rodziców. Niezbędny jest dobry stan zdrowia i ogólna sprawność ruchowa. Potwierdzeniem stanu zdrowia który umożliwia uprawianie paralotniarstwa może być prawo jazdy. W przypadku jego braku kandydat musi złożyć pisemne oświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania tego sportu. Osoby rozpoczynające przygodę z lataniem muszą też przed pierwszym lotem wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC rozszerzone o uprawianie paralotniarstwa. Będzie ono potrzebne także po zakończeniu kursu gdyż jest wymagane przy egzaminie na świadectwo kwalifikacji jak i później do wykonywania samodzielnych lotów.

Strój:
Obuwie sportowe lub górskie (najlepsze takie usztywniające kostkę), okulary przeciwsłoneczne, niekrępujące i nieprzewiewne ubranie wierzchnie, dostosowane do pory roku.

Przeciwwskazania:
Choroby serca, padaczka i inne przeciwwskazania lekarskie.

Zapisz się